آژانس امنیت ملی آمریکا در حال حاضر اشاره کرده است که در سازمان‌ها و ادارات آمریکا، تلفن‌های هوشمندی را خریداری کنند که امنیت آن‌ها با استفاده از مجازی‌سازی تأمین شده است. این فناوری فعلاً بر روی لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.

برنامه‌ی CSFC که توسط آژانس امنیت ملی آمریکا توسعه داده شده به نهادهای دولتی و تجاری کمک می‌کند تا یک سامانه‌ی امنیتی لایه‌ای را طراحی کنند. در تلفن‌های هوشمند HTC با مدل A۹ امنیت با استفاده از Cog Systems تأمین شده که از بستر مجازی‌سازی D۴ استفاده می‌کند. در این نسخه از A۹ برای امنیت ارتباطات، در بستر D۴ از ماشین‌های مجازی برای برقراری ارتباط استفاده می‌شود. این اولین تلفن همراه است که در فهرست CSFC قرار گرفته و از مجازی‌سازی برای حفظ امنیت استفاده می‌کند.

آژانس امنیت ملی آمریکا در راهنمای فنی خود توضیح داده است: «اگر فناوری مجازی‌سازی در تلفن‌های هوشمند مورد استفاده قرار بگیرد و سازگار شود، ما می‌توانیم از آن در راه‌حل‌های مختلفی بهره ببریم. تاکنون دستگاه‌هایی که مورد بررسی قرار داده‌ایم از این فناوری استفاده نکرده‌اند.»

تلفن‌های همراهی که از مجازی‌سازی استفاده می‌کنند مانند نسخه‌ی ویرایش‌شده‌ی A۹ تنها توسط کاربران دولتی مورد توجه قرار نمی‌گیرند. به‌طور مثال در صنعت نفت و گاز، کاربران تمایلی به خرید تلفن‌های هوشمند تجاری ندارند بلکه به دنبال محصولی هستند که نگرانی‌های امنیتی در بخشی از این محصول برطرف شده باشد.

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آژانس امنیت ملی آمریکا: برای امنیت تلفن‌های هوشمند از مجازی‌سازی استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *