بررسی و آگاهی از آسیب پذیری های وب سایت و شبکه برای هر یک از ذینفعان پروژه امری بدیهی می باشد. در این روزها که بسیاری از سیستمهای پر ترافیک و محبوب دچار آسیب پذیری های امنیتی شده ( مانند درج بدافزار، سرقت اطلاعات مشتریان، درج backdoor، درج اسکریپت های مخرب و …) و معمولا مالکین پروژه کمتر از این امر آگاهی می یابند، بررسی آسیب پذیریهای یک پروژه (شامل زیر ساخت های شبکه، سیستم عامل و سرور و همچنین وب سایت که مشخصا تداوم ارتباط ذینفعان پروژه با کاربر نهایی را منجرب می شود) امری حیاتی بوده و می بایستی بصورت دوره ای و مستمر بررسی گردد.

یک خطا و سهل انگاری، عدم زمانبندی و بروزرسانی ماژول ها، patch های امنیتی و عدم بررسی کد های چرک به جهت حجم انبوه برنامه نویسی و یا حتی انتقال کد به برنامه نویسی دیگر و عدم توجه به ساختار از قبل طراحی شده و … همه و همه شرایط حمله هکر ها و ربات های مخرب را به وب سایت و شبکه شما فراهم می سازد.

اشتباه ۹۰ درصد از مدیران

بیشتر مدیران پروژه های نرم افزاری تصور می کنند که یک برنامه نویس می بایستی تمامی موارد مرتبط با ساخت یک نرم افزار را دانسته و تمامی خطاهای ایجاد شده را پوشش دهد. ترکیب یک تیم نرم افزاری در بیشتر شرکت های نوپا و حتی قدیمی معمولا شامل برنامه نویس، تحلیل گر، تستر و یک مدیر پروژه می باشد که نتیجتا به زعم مدیر پروژه یک تیم نرم افزاری را شکل می دهد. در صورتی که یک تیم نرم افزاری (شامل ۱- معمار پروژه، ۲- قسمت جداگانه برای تضمین کیفیت و به ازای هر ۲ برنامه نویس یک تستر نرم افزار آشنا به ابزار های تست خودکار کارایی نرم افزار و ۳- تیم امنیتی در جهت تست وشناسایی آسیب پذیری های امنیتی سرور، شبکه ونرم افزار) نیزمی باشد که از بین آنها تیم تضمین کیفیت و امنیت نرم افزار تعامل مستقیم با معمار نرم افزار و برنامه نویس ارشد تیم پیاده سازی دارد.

به جهت هزینه های بالای تیم های نرم افزاری معمولا بعضی از این قسمت ها مانند تیم تضمین کیفیت و البته تیم تضمین امنیت از پروسه تولید نرم افزار حذف شده اند و همین امر موجب شکست بسیاری از پروژه های نرم افزاری و یا افزایش هزینه ساخت را بدنبال خواهد شد.

راه حل

لذا استفاده از ابزار های امنیتی خودکار در جهت پر کردن این خلاء تنها راه حل ذینفعان (مدیران، مالکین و اعضاء تیم) خواهد بود. شرکت نماد امن به منظور پر کردن یک قسمت از این خلاء که شامل تست آسیب پذیری های امنیتی نرم افزار، شبکه و سرور می باشد با بهره گیری از ۹ ابزار قدرتمند جعبه سیاه (BlackBox) جهان که بیشترین استفاده را در بین تیم های بزرگ امنیتی دارد سرویسی با نام “یک مرتبه اسکن امنیتی” با قیمت مناسب در اختیار کاربران قرار داده است. با ثبت نام در این سرویس در کمتر از ۱۲ ساعت گزارشی در خصوص آسیب پذیری های امنیتی تمامی زیر ساخت شبکه، سرور و نرم افزار های تحت وب خواهید گرفت. در جهت رویت این ابزار های به این لینک مراجعه نمایید.

آیا شما مالک یا مدیر و یا برنامه نویس وب سایت و شبکه هستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *