اگر بسیار مشتاق هستید تا در مورد پروژه‌های برخط دولت‌های مختلف خبر جدیدی را بشنوید، باید از پروژه‌ی ۸ ساله‌ی کشور هندوستان برای شناسایی هویت شهروندان در کارت‌های پرداخت با نام Aadhaar داستانی را برای شما بگوییم. در این پروژه نزدیک به ۱۳۵ میلیون رکورد اطلاعاتی متعلق به شهروندان لو رفته است!

پروژه‌ی Aadhaar نقش بسیار پررنگی در احراز هویت و مجوز تراکنش‌ها داشته و اساس پایگاه داده‌ی شناسایی هویت شهروندان در هندوستان بوده است. اینک نقض داده در این پروژه، کابوس بزرگی در حوزه‌ی حریم خصوصی محسوب می‌شود.

مرکز اینترنت هندوستان برآورد خود را از این نقض داده روز دوشنبه در گزارشی منتشر کرده است. مسئله‌ی مهمی که وجود دارد این است که نقض داده در خودِ پروژه‌ی Aahdaar رخ نداده است بلکه سایر نهادها برای اهداف خود، داده‌های این پروژه را مورد استفاده قرار می‌دادند و این نهادها این رکوردهای اطلاعاتی را از دست داده و افشاء کرده‌اند.

مرکز اینترنت هندوستان اعلام کرده به‌طور کلی از روی پورتال‌ها ۱۳۵ میلیون رکورد متعلق به پروژه‌ی Aadhaar لو رفته است که این رکوردها با ۱۰۰ میلیون حساب بانکی مرتبط بوده‌اند. این مرکز اعلام کرده در پایگاه داده‌ای از این رکوردها که به‌طور برخط منتشر شده، اطلاعاتی از قبیل شماره‌ی Aahdaar و سایر اطلاعات شخصی وجود دارد.

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اطلاعات ۱۳۵ میلیون کارت‌ پرداختِ دولتی در هندوستان لو رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *