مرکز ارتباطات امنیتی کانادا اعلام کرد مهاجمان سایبری تلاش خواهند کرد به انتخابات سال ۲۰۱۹ میلادی نفوذ کنند. در این گزارش اعلام شده است برخی از اسناد دولتی توسط نفوذگران افشاء شده و به سامانه‌های انتخاباتی این کشور در سال ۲۰۱۵ میلادی نفوذ شده است.

نفوذگران در این حملات نامزدهای انتخاباتی را هدف قرار داده‌اند و با ارائه‌ی تبلیغات دروغین سعی داشتند رأی این نامزدها را تحت تأثیر قرار دهند. این مرکز امنیتی اعلام کرده این حملات که دارای پیچیدگی بسیار کمی بوده‌اند، تأثیری در نتیجه‌ی انتخابات نداشته است.

مرکز امنیتی هشدار داد که احتمال وقوع حمله و نفوذ به انتخابات این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز وجود دارد. براساس این گزارش در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۳ درصد کشورهایی که دارای انتخابات بین‌المللی هستند، تحت تأثیر حملات سایبری قرار گرفته‌اند. مقامات اطلاعاتی کانادا از این می‌ترسند که در جریان انتخابات این کشور نیز نفوذهایی مانند آنچه در انتخابات آمریکا و فرانسه رخ داد، اتفاق بیفتد. این مقامات از نام بردن روسیه و دیگر کشورها به‌عنوان مظنونین اصلی امتناع کرده‌اند.

این گزارش تأیید کرده است که گروه ناشناس‌ها اطلاعات و اسناد محرمانه‌ی دولتی را به سرقت برده و توانسته‌اند به سامانه‌های رأی‌گیری این کشور در سال ۲۰۱۵ میلادی نفوذ کنند. این گزارش هشدار داده است که نفوذگرانی که توسط دولت‌ها حمایت می‌شوند می‌توانند اولین حملات سایبری خود را برای تهدید دموکراسی در کانادا راه‌اندازی کنند.

این احتمال وجود دارد که نفوذگران تحت حمایت دولت‌های مختلف، سیاستمداران و احزاب درگیر در انتخابات کانادا را در سال ۲۰۱۹ میلادی هدف حمله‌ی خود قرار دهند. وزیر امور خارجه‌ی کانادا در نشست ناتو و گروه G۷ احتمال وقوع چنین حملاتی را تأیید کرده است. وزیر امور خارجه‌ی کانادا اعلام کرد مهم نیست چه گروهی پشت این حملات باشند، مهم این است که ما آمادگی مقابله با چنین حملاتی را داشته باشیم.

وزارت امنیت کانادا در طول یک دهه‌ی اخیر، بیش از ۱۲ حمله‌ی سایبری را مورد بررسی قرار داده که در ۴۰ ایالت مختلف اتفاق افتاده‌اند. نتیجه‌گیری از این بررسی‌ها این بوده که در ۸۰ درصد از موارد، نفوذگران توسط نهادهای دولتی حمایت می‌شوند. براساس این گزارش وضعیت فعلی کانادا بسیار نگران‌کننده است چرا که نهادها و سیاستمداران این کشور از حفاظت‌های مناسبی در برابر این حملات برخوردار نیستند. سامانه‌های انتخاباتی در کانادا همچنان مبتنی بر برگه‌های کاغذی است ولی در انتخابات استان‌ها و شهری ممکن است حملات سایبری رخ بدهد.

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

منبع: asis

درباره نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

امکان وقوع حملات سایبری در انتخابات سال ۲۰۱۹ میلادی در کانادا وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *