اپل در حال حاضر برای پرداخت باج به نفوذگران تحت فشار قرار گرفته است. این نفوذگران تهدید کرده‌اند در صورت نپرداختن باج، دستگاه‌های آیفون را از راه دور پاک خواهند کرد. این گروه نفوذ خود را با عنوان «خانواده جرائم ترک» معرفی کرده و با توجه به شناخت خود از شرکت اپل، جیب خود را بزرگ در نظر گرفته است. این نفوذگران ۷۵ هزار بیت‌کوین یا Ethereum درخواست کرده‌اند. Ethereum ارز مجازی دیگری شبیه به بیت‌کوین است. نفوذگران کارت‌های هدیه‌ی iTunes با ارزش ۱۰۰ هزار دلار را نیز قبول می‌کنند.

حقیقت ماجرا این است که نفوذگران با رسانه‌ای کردن این موضوع و اطلاع‌ دادن به کاربران، شانس اینکه شرکت اپل از زیر بار پرداخت باج در برود را کمتر کرده‌اند. این نفوذگران به مطبوعات گفتند: «ما فقط پول خود را می‌خواهیم و به نظرمان برای مشتریان اپل جالب خواهد بود تا در مورد این موضوع بخوانند و بشنوند.» این نفوذگران در حالی این گفته‌ها را منتشر کردند که یک اسکرین‌شات از رایانامه‌ بین نفوذگران و گروه امنیتی اپل را نیز ارائه کرده بودند.

نفوذگران کوتاه نیامده و به سراغ یوتیوب نیز رفته‌اند. آن‌ها ویدئویی از ورود به حساب‌های به سرقت رفته را در این شبکه‌ی اجتماعی منتشر کرده‌اند و نشان داده‌اند که قابلیت حذف دستگاه‌های آیفون را دارند. در یکی از رایانامه‌هایی که گفته می‌شود از طرف اپل ارسال شده، از نفوذگران خواسته شده تا ویدئوی خود را از روی یوتیوب بردارند. در ادامه‌ی رایانامه اپل گفته است: «ما می‌خواهیم تا شما بدانید که ما به نفوذگران برای نقض قوانین هیچ پاداشی پرداخت نمی‌کنیم.»

در رایانامه‌ای که بدست مادربورد رسیده، تناقض‌هایی وجود دارد. در یکی از رایانامه‌ها نفوذگران ادعا کرده‌اند که به ۳۰۰ میلیون حساب رایانامه‌ی اپل دسترسی دارند در حالی‌که در رایانامه‌ی دیگر، این تعداد به ۵۵۹ میلیون حساب افزایش یافته است.

نفوذگران تا ۱۸ فروردین به اپل برای پرداخت باج مهلت داده‌اند. اگر شرایط مدنظر نفوذگران محقق نشود، آن‌ها چپ و راست حساب‌های آیفون را پاک کرده و گذرواژه‌ی حساب‌های iCloud را بازنشانی خواهند کرد. هنوز صحت این مسئله مشخص نیست و باید منتظر ماند و دید. در حال حاضر با اطلاع‌رسانی در رسانه‎ها، نفوذگران اپل را بسیار تحت فشار قرار داده‌اند و این موضوع برای آن‌ها بسیار خوب خواهد بود.

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اپل برای جلوگیری از پاک شدن آیفون از راه دور، برای پرداخت باج، تحت فشار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *