باج افزار CTB Locker آخرین نوع بدافزار crypto-type می باشد که در اواسط جولای ۲۰۱۴ به کامپیوتر های شخصی حمله خود را آغاز کرده است که با نام های Cryptowall virus, Cryptolocker, Cryptorbit, Critroni نیز معروف می باشد. این باج افزار به منظور رمز نگاری موارد خاصی از فایل ها طراحی شده که در نهایت کاربر را مجبور به پرداخت مبلغی در جهت ارسال کد رمز گشایی می نماید.

در بیشتر مواقع زمانی که کاربران تلاش به بازنمودن فایل ها، عکس ها و ویدئو های خود نمایند این باج افزار درخواست پرداخت مبلغ ۱۲۰ دلار از آنها می نماید و البته گاها در بعضی موارد دیده شده است مبلغ درخواستی تا ۲۴ دلار نیز کاهش یافته است و یا از طریق BitCoins تقاضای این مبلغ را نموده است.

نسخه بروز شده ۱: CTB-Locker در اوایل سال ۲۰۱۵ خود را بروز کرد که بعد از آن مبلغ خود را افزایش داده و در خواست ۳BTC حدود ۶۳۰ دلار از قربانیان کرده است. در این نسخه سرویس جدید ایجادی با نام free decryption تعبیه شده که به قربانیان این باج افزار امکان تست بازگردانی فایل ها را می دهد و به زبان های انگلیسی، آلمانی و ایتالیایی قابل نمایش می باشد که البته این سرویس جدید این باج افزار تنها اجازه رمز گشایی ۵ فایل را می دهد و استفاده از این سرویس تنها به مدت ۹۶ ساعت پس از رمز نگاری فایل ها قابلیت استفاده دارد.

نسخه بروز شده ۲: سال ۲۰۱۶ سال CTB-Locker نام گرفته است. مطابق با بازخورد ها، هکر های طراحی کننده این باج افزار از آن برای حمله به وب سایت ها استفاده نموده اند که به راحتی جایگزین فایل index وب سایت شده و فایل ها، مستندات، عکس ها ، بانک اطلاعاتی و هر آنچه که در میزبانی وب سایت وجود دارد را رمز نگاری می کند. به منظور دریافت کلید رمز گشایی این باج افزار قربانی می بایستی مبلغ ۱۵۰ دلار برای هکر ارسال نماید. CTB Locker برای اثبات به قربانی فرایند رمز گشایی ۲ فایل را با ۲ کلید مختلف نمایش می دهد.

 نسخه بروز شده ۳: مطابق با آخرین اخبار، CTB-Locker اقدام به انتشار باج افزار کمکی با نام RAUM نموده است. این استراتژی جدید فایل های torrent محبوب را آلوده می نماید. در صورتی که سیستمی دچار این باج افزار شود پسوند فایل های آن به .ai, .cdr, .doc, .docx, .eps, .jpg, .xls, .ppt, .psd, .pdf تغییر خواهد نمود.

بسته حمایتی باج افزار شرکت نماد امن شامل بهترین راه حل ها و ابزار ها به منظور ایمن سازی شبکه شما می باشد. از اواسط سال ۱۳۹۵ ما این بسته حمایتی را به منظور مبارزه با قفل های رمز نگاری شده یا Cryptolocker ساختیم و از آن موقع تا به حال سعی در بهبود این بسته حمایتی با گسترش انتشار بدافزار ها و باج افزار ها کرده ایم. اطلاعات بیشتر ...

بسته حمایتی باج افزار
سالیانه / نصب مجدد تنها ۳۰ هزار تومان
۱ کامپیوتر ۳۹۰.۰۰۰ تومان
۲ کامپیوتر ۴۹۰.۰۰۰ تومان
۳ کامپیوتر ۵۹۰.۰۰۰ تومان
۴ کامپیوتر ۶۹۰.۰۰۰ تومان
۵ کامپیوتر ۷۹۰.۰۰۰ تومان
۶ کامپیوتر ۸۹۰.۰۰۰ تومان
۷ کامپیوتر ۹۹۰.۰۰۰ تومان
۸ کامپیوتر ۱.۰۹۰.۰۰۰ تومان
۹ کامپیوتر ۱.۱۹۰.۰۰۰ تومان
۱۰ کامپیوتر ۱.۲۹۰.۰۰۰ تومان

باج‌افزار CTB locker
برچسب ها:                        

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *