محققان امنیتی از شرکت ESET کشف کردند که فردی در یکی از انجمن‌ها، ۲۰۰ کلید اصلی مربوط به باج‌افزار Crysis را منتشر کرده است. این در حالی است که بسیاری از محققان امنیتی همچنان در حال انجام بررسی‌ها بر روی باج‌افزار «گریه» هستند. پرونده‌هایی که با آخرین نسخه از باج‌افزار Crysis رمزنگاری می‌شوند دارای پسوندهای wallet. و onion. هستند.

محققان ESET از این کلیدها استفاده کرده و ابزار رمزگشایی برای باج‌افزار Crysis را منتشر کردند که بر روی صفحه‌ی ابزارهای این شرکت قابل بارگیری و دسترسی است. این کلیدها توسط یک کاربر جدید در انجمن BleepingComputer.com منتشر شده تا به قربانیان این باج‌افزار کمک کند. این سومین بار است که فردی کلیدهای مربوط به باج‌افزار Crysis را منتشر می‌کند.

این ابزار رمزگشایی به کاربران کمک می‌کند تا بدون پرداخت باج به مهاجمان سایبری، بتوانند پرونده‌های خود را بازیابی کنند. باوجود تلاش‌هایی که شرکت‌های امنیتی و نهادهای قانونی و قضایی برای مقابله با باج‌افزارها انجام داده‌اند، این نوع از بدافزارها همچنان به‌عنوان یکی از تهدیدات جدی برای رایانه‌ها محسوب می‌شوند. برای اینکه در برابر این تهدید در امان بمانید، پیشگیری بهترین راه‌حل است.

محققان ESET گفتند: «برای مقابله با باج‌افزارها، پیشگیری بهترین راه‌حل است. بنابراین به تمامی کاربران توصیه می‌کنیم سامانه عامل و نرم‌افزارهای خود را به‌روزرسانی کنند. از نرم‌افزارهای امنیتی مناسب بر روی دستگاه‌های خود استفاده کنند و همواره از اطلاعات مهم و ارزشمند خود بر روی رسانه‌های برون-خط، نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنند.»

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

برای سومین بار کلیدهای باج‌افزار Crysis در یک انجمن منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *