یکی از بزرگ‌ترین بازارهای بیت‌کوین که آمریکایی بوده و مبتنی بر دلار نیز هست، Bitfinex نام دارد و از اوایل این هفته، تحت تأثیر یک حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده قرار گرفته و از دسترس کابران خارج شده است. این بازار اولین بار در روز سه‌شنبه در توییتی اعلام کرد که هدف یک حمله قرار گرفته است.

این حمله درست یک روز پس از راه‌اندازی فروش رمزواره‌های IOTA بود. این رویکرد جدید ارز رمزنگاری‌شده و فناوری جدیدی است و طرفداران آن معتقدند نسبت به بلاک‌چین از مزایای بیشتری برخوردار است. هنوز معلوم نیست که راه‌اندازی فروش IOTA با وقوع حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده مرتبط بوده باشد ولی چیزی که بدیهی است با افزایش تقاضای این رمزواره‌ها، مهاجمان این بازار را هدف مناسبی برای حملات خود یافته‌اند.

گزارش‌های دیروز نشان می‌دهد که این سرویس‌ها همچنان از دسترس خارج هستند و این بازار در توییتی اعلام کرده است، سپرده‌گذاری و برداشت IOTA به دلیل نگهداری از کیف‌ پول‌ها از دسترس خارج است ولی بودجه‌ی مشتریان در مکان بی‌خطری قرار دارند.

حمله‌ی منع سرویس علیه بازارهای ارز مجازی و سرمایه‌گذاران و شرکای آن‌ها موضوع جدیدی نیست. همان‌طور که هفته‌ی قبل شاهد بودیم که یک بازار روسی در توییتی اعلام کرد که تحت حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده قرار گرفته است. محققان امنیتی بر ای باور هستند که معامله‌گران سودجو و دلال‌ها برای تغییر در نرخ ارز، این‌گونه حملات را ترتیب می‌دهند.

محققان امنیتی گفتند: «غیرمتمرکز بودن یکی از مزایای فناوری بلاک‌چین است که توسط بیت‌کوین به ارث برده شده است. با این‌حال، در حال حاضر به یکی از چالش‌ها و خطرات تبدیل شده است. بسیاری از مردم بیت‌کوین را راهی برای فرار از کنترل‌های دولتی، بوروکراسی و مقررات دست و پاگیر می‌دانند. با این‌حال وقتی کیف پول آن‌ها در معرض خطر قرار می‌گیرد و مقداری از ارز مجازی خود را از دست می‌دهند، به مراجع قانونی و قضایی متوسل شده و از آن‌ها کمک می‌خواهند.»

محققان امنیتی از وقع چنین حملاتی در آینده هشدار دادند و اعلام کردند چنین حملاتی نه تنها نرخ ارز مجازی را تغییر می‌هد بلکه می‌تواند منجر به سرقت رفتن بودجه‌ی کاربران شود. بازار Bitfinex سال قبل نیز تحت حمله قرار گرفت و نزدیک به ۶۶ میلیون دلار از بودجه‌ی خود را از دست داد.

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

منبع: asis

درباره نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

بزرگ‌ترین بازارِ بیت‌کوینِ جهان، مورد حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده قرار گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *