در پی داغ شدن مبحث بیت کوین و افزایش ناگهانی قیمت آن در ماه های اخیر، در دامنه های موجود در لیست  سیاه آنتی ویروس هایی که هر روز در وب سایت “نماد امن” درج می گردد شاهد فعالیت تروجان هایی در جهت استخراج بیت کوین در میزبانی یا کامپیوتر قربانیان هستیم.

استخراج بیت کوین چیست؟

فرایند صرف توان محاسبه برای پردازش تراکنشها، ایمن سازی شبکه و همزمان نگهداشتن همه با هم در سیستم است. می توان آنرا به منزله مرکز داده های بیت کوین تصور کرد؛ بجز آنکه طوری طراحی شده است که برای استخراج کنندگانی که در تمام کشورها در حال کارند، کاملاً تمرکز زدایی شده باشد و هیچ کسی کنترلی بر شبکه نداشته باشد. به این فرایند در قیاس با استخراج طلا، استخراج می گویند چون مکانیسم گذرایی دارد که با آن بیت کوینهای جدید صادر می شوند. اما بر خلاف استخراج طلا، استخراج بیت کوین در ازای سرویسهای مفیدی که برای عملکرد یک شبکه پرداخت امن لازم است، جایزه ای هم در نظر می گیرد.

نحوه آلوده شده به تروجان

 جایزه استخراج بیت کوین  موجب شده است که هکر ها از میزبانی ها در جهت استخراج بیت کوین استفاده نمایند بدین صورت که با آلوده کردن میزبانی به کد جاوا اسکریپت که از طریق ایمیل و لینک های مخرب وارد می شود، شروع به انجام فرایند استخراج بیت کوین نموده و حتی بعضی از نسخه های این ویروس ها کامپیوتر بازدید کنندگان وب سایت را نیز آلوده به این تروجان می کنند و همچنین اطلاعاتی همانند اعتبار های کاربری را دزدیده و عملکردی نیز همانند keylogger و یا backdoor را نیز دارند.

برای اطلاع از آلوده شدن وب سایت یا میزبانی شما به این ویروس و همچنین کامپیوتر یا سرور با ما در تماس باشید.

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

درباره نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تروجان استخراج بیت کوین از طریق میزبانی و کامپیوتر شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *