یک شرکت امنیتی در بررسی‌های خود به این نتیجه رسید که تعداد حملات منع سرویس توزیع‌شده کاهش پیدا کرده ولی با این‌حال بر شدت حملاتی که انجام می‌شود، افزوده شده است. در گزارشی که محققان ارائه کردند، در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷ میلادی، ۲۳ درصد در تعداد حملات منع سرویس توزیع‌شده کاهش وجود داشته ولی با این‌حال اندازه و شدت حملات نسبت به سه ماهه‌ی قبل ۲۶ درصد افزایش داشته است.

تمامی حملات منع سرویس توزیع‌شده که در سال ۲۰۱۷ میلادی رخ داده، نسبت به حملات سال قبل، از شدت بیشتری برخوردار بوده و در برخی مواقع اندازه‌ی آن به ۱۰ گیگابیت بر ثانیه نیز رسیده است. این محققان گزارش دادند بزرگ‌ترین حمله‌ای که در سه ماهه‌ی اول امسال مشاهده کرده‌اند اندازه‌ای برابر با ۱۲۰ گیگابیت بر ثانیه داشته و تقریباً ۹۰ میلیون بسته در هر ثانیه ارسال می‌کرد. در این حمله‌ای که گزارش شده، به مدت ۱۵ ساعت، ترافیکی به‌حالت سیل‌آسا و با شدت ۶۰ گیگابیت بر ثانیه به سمت شبکه ارسال شده است.

محققان اعلام کردند در بزرگ‌ترین حمله‌ای که مشاهده کرده‌اند، مهاجمان از سازوکار ماندگاری بهره برده‌اند چرا که ترافیک حمله، روزانه و به مدت ۲ هفته به سمت شبکه‌ی هدف ارسال شده است. این حمله با استفاده از بات‌نت اینترنت اشیاء به نام Mirai قوت گرفته بوده است.

در این گزارش آمده است در حملاتی که مشاهده شده، در ۵۷ درصد از موارد برای انجام منع سرویس توزیع‌شده از چندین نوع حمله استفاده شده است و ۴۶ درصد از این حملات، ارسال سیل‌آسای UDP بوده‌اند. حملات مبتنی بر TCP با کسب ۳۳ درصد از حملات، در رده‌ی دوم قرار داشته‌اند. شاید جای تعجب نباشد که اعلام کنیم زیرساخت‌های اَبر که به نوبه‌ی خود ۵۸ درصد از حملات منع سرویس توزیع‌شده را کاهش می‌دهند، بیش از بقیه‌ی صنایع هدف حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده قرار گرفته‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

تعداد حملات منع سرویس توزیع‌شده کاهش یافته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *