چندی پیش از تمایل سازمان‌های اجرای قانون برای قرار دادن دربِ پشتی در رمزنگاری‌ها خبرهایی را منتشر کردیم. اینک رئیس سازمان FBI می‌گوید این موضوع می‌تواند در دولت دونالد ترامپ به واقعیت تبدیل شود.

در چند سال گذشته، بحث‌های زیادی در مورد رمزنگاری مطرح بوده است. اینکه چگونه رمزنگاری به کاربران کمک کرده و بسیاری از نهادهای قانونی را آزار می‌دهد چرا که آن‌ها نمی‌توانند این رمزنگاری‌ها را بشکنند. به‌طور مثال سال گذشته شاهد بحث بزرگی بین اپل و FBI بودیم. این سازمان اطلاعاتی، در حادثه‌ی سان‌برنادیو، از اپل درخواست کرده بود دستگاه آیفون شلیک‌کننده را رمزگشایی کند ولی این شرکت فناوری از این کار سر باز زده بود. با این‌حال FBI توانست بدون کمک اپل، به خواسته‌ی خود برسد.

دونالد ترامپ در طول سخنرانی‌ها و تبلیغات انتخاباتی خود از این مسئله که رمزنگاری‌ها قابل شکستن نیستند ابزار نگرانی کرده بود. او گفته بود عملکرد اپل در کمک نکردن به FBI غیرقابل قبول است. پس از اینکه او در انتخابات پیروز شد و به کاخ سفید راه یافت و چپ و راست، افراد مختلفی را به سِمت‌های مختلفی منسوب کرد، ایجاد قانونی در مورد رمزنگاری انتها به انتها دور از ذهن نیست.

رئیس FBI در نشت سنا اعلام کرد اینک این احتمال وجود دارد قانونی وضع شود تا دستگاه‌هایی که در آمریکا تولید می‌شوند، نحوه‌ی هماهنگی و سازگاری خود با نهادهای قانونی و قضایی را توضیح دهند. او اشاره کرد در حال حاضر شرکت‌های بزرگ فناوری نمی‌توانند با نهادهای قانونی هماهنگ شوند چرا که از رمزنگاری انتها به انتها استفاده کرده و کسی نمی‌داند مردم در ارتباطات خود چه داده‌هایی را رد و بدل می‌کنند.

مادربورد گزارش می‌دهد که رئیس FBI در بیانیه‌ی خود از این قضیه که این سازمان نمی‌تواند به داده‌های موجود بر روی ۳ هزار دستگاه تلفن همراه که توسط مراجع قانونی ضبط شده، دسترسی داشته باشد، شکایت کرد. با این حال او اعلام کرده که در خصوص رمزنگاری کامل دیسک‌ها با قرار دادن دربِ پشتی مخالف است. پس راه‌حل چیست؟ او در این خصوص توضیحی نداده است.

او گفت: «من در حال حاضر راه‌حل این مسئله را نمی‌دانم و امیدوارم بار دیگر که در این مورد صحبت می‌کنیم به راه‌حل‌های قانونی در این مورد رسیده باشیم. دولت اوباما به این موضوع توجهی نداشت و به دنبال اجرای قانون بود با این‌حال نمی‌دانم نظر دونالد ترامپ در این خصوص چیست. هرچند که او در تبلیغات انتخاباتی خود در این مورد اظهار نگرانی کرده بود و اطمینان دارم به این مسئله اهمیت می‌دهد.» سناتورها در این سخنرانی به دو دسته تقسیم شده بودند. یک طرف موافق FBI بود و طرف دیگر معتقد بود این سازمان باید همه‌چیز را همان‌طور که هست به حال خود رها کند.

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

رئیس FBI امیدوار است دونالد ترامپ قانونی را علیه رمزنگاری تصویب کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *