مسترکارت روز پنج‌شنبه اعلام کرد که یک کارت بیومتریک را راه‌اندازی کرده که در آن فناوری تراشه با اثرانگشت ترکیب شده تا به مشتریان اجازه دهد تراکنش‌های مالی خود را تأیید کرده و در خریدها هویت و شناسه‌ی خود را اثبات کنند.

قبل از معرفی ویژگی اثرانگشت، لازم بود تا دارنده‌ی کارت، کارت خود را در بانک ثبت‌نام کند. در این فرآیند اثرانگشت فرد به یک قالب دیجیتال رمزنگاری‌شده تبدیل و بر روی کارت ذخیره می‌شد. در هنگام خرید از یک فروشگاه، کاربران کارت خود را در پایانه‌ی فروش وارد کرده و حسگرها اثرانگشت ثبت‌شده بر روی آن را می‌خوانند. اگر این اثرانگشت با آنچه که در بانک ثبت شده مطابقت داشته باشد، کاربر احراز هویت می‌شود و تراکنش با موفقیت به اتمام می‌رسد.

در آینده امکان دارد مسترکارت‌هایی که دارای ویژگی‌های بیومتریک هستند نیازی به تماس اثرانگشت فرد نداشته و استفاده از آن راحت‌تر شود. مسترکارت معتقد است که کارت‌های جدید تنها برای مصرف‌کنندگان مفید نبوده بلکه برای صادرکنندگان نیز بسیار مناسب است و می‌تواند به شناسایی و جلوگیری از تقلب، کاهش هزینه‌های عملیاتی، افزایش نرخ تأیید و وفاداری مشتری کمک کند.

تاکنون کارت‌های جدید در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای آفریقای جنوبی آزمایش شده است. برنامه‌ریزی شده تا در ماه‌های آینده نیز در اروپا، آسیا و اقیانوسیه مورد استفاده قرار بگیرند. در چند سال گذشته ویزا، مسترکارت و اکسپرس آمریکا تلاش داشتند تا راه‌کارهای امنیتی را برای محافظت از مشتریان، بازرگانان و بانک‌ها ارائه دهند. با این‌حال نفوذگران نیز در این عرصه متوقف نشده و می‌خواهند هرطور شده راه‌کارهای امنیتی مانند ویژگی‌های بیومتریک را دور بزنند.

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

رونمایی از ویژگی بیومتریک مبتنی بر اثرانگشت در مسترکارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *