از تاریخ ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۶ تمامی سرویس های امنیتی شرکت نماد امن تغییر یافته اند و مانیتورینگ وب سرور بصورت لحظه ای و همچنین لایسنس شرکت Acunetix  به سرویس ها اضافه گردیده است. دلیل این تغییر وجود یکسری بدافزار ها و مسیر های مخرب بوده که طی بیش از ۱۰ سال تجربه شرکت نماد امن امکان تشخیص آنها توسط اسکنر های امنیتی و همچنین فایر وال های نرم افزاری وجود نداشته است. لذا تصمیم شرکت بر آن شد که سیستم مانیتورینگ لحظه ای فعالیت های کاربران سامانه ها را به همراه لاگ وب سرور توسط کارشناسان امنیتی شرکت به سرویس ها اضافه نماید.

تغییر ویژگی سرویس های امنیتی

سرویس های امنیتی به سه دسته وبلاگ یا اطلاعاتی/تجارت الکترونیکی/کسب و کار حرفه ای تقسیم بندی شده اند که در این تقسیم بندی ویژگی مشخصی به نام مانیتورینگ وجود دارد که بر اساس پیچیدگی و میزان بازدید کنندگان از سامانه، میزان بازدید و کنترل وب سرور تغییر نموده است. همچنین لایسنس شرکت Acunetix نسخه OVS به آن اضافه شده است که برای مشتریانی که سرویس یکساله تجارت الکترونیکی و کسب و کار حرفه ای خریداری می کنند این مورد فعال خواهد شد و در نهایت دیوار آتش نرم افزاری modsecurity تنها برای  سرویس های یاد شده تنظیم می گردد.

مانیتورینگ چیست؟

در این ویژگی ها کارشناسان امنیتی شرکت لاگ وب سرور مشتریان را از طریق کانال SSH طی بازه زمانی مشخص توسط ابزار هایی هوشمند رصد می کنند و در صورت مشاهده موردی مشکوک و بعضا مخرب آن را بلاک نموده و آسیب پذیری را گزارش می دهند و یا در صورت وجود دسترسی به متن برنامه موارد را برطرف می کنند. این ویژگی برای سه سرویس امنیتی در بازه های زمانی ۱۲ ساعت، ۶ ساعت و ۰٫۵ ساعت تعبیه شده است که میزان جلوگیری از هک و ترزیق کد مخرب و بدافزار را بسیار کاهش می دهد.

اسکن بدافزار

اسکن تمامی فایل های موجود در میزبانی و یا سرور اختصاصی در باز های زمانی ۱۲ ساعت، ۶ ساعت و ۰٫۵ ساعت نیز از ویژگی های جدید سرویس های امنیتی می باشد که در صورت وجود بدافزار و یا درب پشتی backdoor سریعا اقدام به حذف آنها شود. بانک اطلاعاتی بدافزار ها روزانه در سیستم های بانک اطلاعاتی شرکت بروز شده و امکان تشخیص جدید ترین بدافزار ها در ویژگی اسکن بدافزار وجود دارد.

سرویس های جدید امنیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *