سه نفر از اتباع نیجریه، توسط دادگاهی در آمریکا به جرم کلاه‎برداری برخط، جعل هویت و پول‌شویی، به‌طور کلی به ۲۳۵ سال زندان محکوم شده‌اند. این افراد در ژوئیه‌ی سال ۲۰۱۵ میلادی توسط آفریقای جنوبی به آمریکا تحویل داده شده‌اند. این افراد هر کدام به ترتیب به ۹۵، ۱۱۵ و ۲۵ سال زندان محکوم شده‌اند.

این افراد در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی به جرائم ارسال رایانامه‌های جعلی، کلاه‌برداری، تقلب در کارت‌های اعتباری، سرقت هویت افراد و سرقت اموال دولتی اعتراف کرده‌اند. دو نفر از این مجرمان، به تقلب در بانک‌ها و پول‌شویی نیز متهم شده‌اند.

مقامات آمریکایی در این مجموعه حملات، ۲۱ نفر را از کشورهای نیجریه، آفریقای جنوبی، ویسکانسین، کالیفرنیا و نیویورک متهم کرده‌اند. افراد دیگر که در این اتهامات نقش داشته‌اند به کمتر از ۱۰ سال زندان محکوم شده‌اند. وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده این کلاه‌برداری‌های برخط حداقل از سال ۲۰۰۱ میلادی انجام شده و این مجرمان ده‌ها میلیون دلار به بانک‌ها ضرر رسانده‌اند.

در این کلاه‌برداری‌ها که بیشتر شهروندان آمریکایی را هدف قرار داده بود، با یک رابطه‌ی عاشقانه با قربانی آغاز می‌شد و در ادامه حملات مورد نظر مهاجمان شروع می‌شد. وقتی که اعتماد طرف مقابل در این رابطه جلب می‎شد، مهاجمان از آن‌ها پول درخواست می‌کردند یا از آن‌ها می‌خواستند که چک‌های تقلبی را وصول کنند و یا اینکه کالاهای سرقتی را با استفاده از کارت‌های اعتباری خود خریداری کنند.

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سه مهاجم نیجریه‌ای به جرم کلاه‌برداری برخط به ۲۳۵ سال زندان محکوم شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *