شرکت دِل هفته‌ی قبل سخت در تلاش بود تا محصولات خود را که تحت تأثیر آسیب‌پذیری تراشه‌های اینتل قرار گرفته بودند شناسایی کند. این هفته نیز در کنار شرکت‌هایی مانند اچ‌پی، لنوو و فوجیستو در تلاش است تا در اسرع وقت این اشکال را برطرف کند. این آسیب‌پذیری در تراشه‌های ویندوز با ویژگی فناوری مدیریت فعال (AMT) وجود دارد.

این شرکت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در تلاش است برای محصولاتی که بیش از بقیه در معرض این آسیب‌پذیری قرار دارند، به‌روزرسانی و وصله‌هایی را برای ثابت‌افزار آن‌ها منتشر کند. همان‌طور که در خبرهای قبلی نیز اشاره کردیم، مشخص شده این آسیب‌پذیری بر روی هزاران رایانه‌ی مبتنی بر اینتل که دارای ویژگی مدیریت از راه دور هستند وجود دارد و بدون نیاز به گذرواژه و با خالی وارد کردن آن، می‌توان به راحتی از این آسیب‌پذیری بهره‌برداری کرد.

این آسیب‌پذیری دارای شناسه‌ی CVE-۲۰۱۷-۵۶۸۹ بوده و اینتل ابزاری را برای پویش و کشف دستگاه‌های آسیب‌پذیر منتشر کرده است. شرکت دِل اعلام کرده وصله‌هایی که قرار است منتشر شود، بر روی صفحه‌ی پشتیبانی این شرکت قرار داده خواهد شد. در ادامه فهرست سامانه‌های دِل که تحت تأثیر این آسیب‌پذیری قرار گرفته‌اند را مشاهده می‌کنید هرچند زمان دقیق برای انتشار وصله‌ها مشخص نشده است.

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

شرکت دِل محصولاتی که تحت تأثیر آسیب‌پذیری اینتل قرار گرفته‌اند را وصله می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *