یک شخص ایرانی که تلاش کرد هنگام افشاء محتوای سرقت‌شده به صورت برخط، مبلغ ۶ میلیون دلار از HBO اخاذی کند، در یک پرونده‌ی دادگاهی محکوم شد.

بنا به گفته‌ی وزارت دادگستری آمریکا، بهزاد مصری (معروف به Skote Vahshat) یک عامل سایبری نظامی سابق ایرانی و عضو گروه نفوذگرانِ کلاه سیاه ترک است.

در ماه می، او قبل از این‌که چندین حساب کاربری را برای دست‌یابی به دسترسی غیرمجاز به کارگزارهای شبکه‌ی تلویزیونی در معرض خطر قرار دهد، کار شناسایی در HBO و جستجوی بخش های محدود شبکه شرکت را شروع کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا تشریح کرد: «به‌خاطر مسأله‌ی نفوذ به سامانه‌های HBO، بهزاد مصری متهم به سرقت اطلاعات محرمانه و اختصاصی متعلق به HBO است که ازجمله‌ی آن‌ها موارد زیر است که فقط به این‌ها محدود نمی‌شود:
(a) پرونده‌های ویدئویی محرمانه حاوی قسمت‌های پخش‌نشده از برنامه‌های تلویزیونی اصلی HBO، از جمله قسمت‌های Barry، Ballers، Curb Your Enthusiasm، Room ۱۰۴ و The Deuce
(b) اسکریپت‌ها و خلاصه‌های طرح برنامه‌نویسی پخش‌نشده شامل قسمت‌های Game of Thones
(c) فهرست تماس‌های محرمانه‌ی کارکنان
(d) رایانامه‌های متعلق به حداقل یک کارمند HBO
(e) اسناد مالی
(f) گواهی‌نامه‌های برخط حساب‌های رسانه‌ی اجتماعی HBO»
بهزاد مصری گفت که برای درخواست ۶ میلیون دلار از شرکت HBO رایانامه‌هایی ارسال کرده و آن را تهدید کرده است که داده‌های موجود در کارگزارهای آن را از بین خواهد برد.

سپس او محتوای به سرقت رفته را از طریق وب‌گاه‌های تحت کنترل خود و یک حساب توییتر برای کل جهان افشاء کرده است. در اواخر ماه آگوست، این افشاء شامل اطلاعاتی از قبیل خلاصه‌ی طرح محرمانه برای پایان فصل Game of Thrones بود که بیانیه‌هایی برای رسانه‌ها ارسال کرد و تلاش کرد تا HBO را تحت فشار قرار دهد و او را وادار به پرداخت مبلغ درخواستی کند.

این نفوذگر ۲۹ ساله به فریب، نفوذ به رایانه، تهدید به نقض محرمانگی اطلاعات، سرقت هویت، و انتقال ارتباط اخاذی متهم شده است.
با این حال، بعید است که بهزاد مصری تا زمانی که در ایران بماند، در آمریکا محاکمه نشود.

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

منبع: asis

درباره نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

متهم شدن یک شخص ایرانی به ۶ میلیون دلار اخاذی از HBO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *