با وجود کاهش کلی تشخیص نرم افزارهای مخرب در سه ماهه گذشته، نرم افزارهای مخرب لینوکسی بیش از ۳۶ درصد از تهدیدات مهم را که در Q1 سال ۲۰۱۷ میلادی شناسایی شده بودند، تشکیل دادند. طبق گفته WatchGuard Technologies، این الگوی حمله نشان دهنده نیاز فوری به اقدامات امنیتی شدید برای محافظت از سرورهای لینوکس و دستگاه های IoT وابسته به لینوکس است.

یافته های کلیدی جدیدترین گزارش امنیت اینترنت WatchGuard عبارتند از:

بدافزار لینوکس در حال افزایش است، ۳۶ درصد از بالاترین بدافزارها در Q1 کشف شده است. افزایش ترکیب حضور Linux/Exploit, Linux/Downloader و Linux/Flooder برای نشان دادن افزایش تمرکز مهاجمان بر روی سرورهای لینوکس و دستگاه های IoT می باشد. کاربران باید محصولات IoT و سرور لینوکس خود رااز اینترنت محفاظت کنند.

آنتی ویروس های محبوب فعلی همچنان قادر به تشخیص بدافزار نیستند – در حقیقت آنتی ویروس ها در مقایسه با گزارش Q4 2016 حدود ۳۶ درصد از راه حل تشخیص بدافزار های WatchGuard را در Q1 از دست دادند.

میدان جنگی امنیت سایبری به سمت وب سرور ها تغییر می کند – در سه ماهه گذشته، drive-by downloads و حملات بر اساس مرورگر غالب بود. در Q1 حدود ۸۲ درصد از حملات شبکه های برتر به وب سرورها منجر می شد.

مهاجمان هنوز از نقص Android StageFright استفاده می کنند – این سوء استفاده ابتدا در سال ۲۰۱۵ بدست آمد و طول عمر آن به عنوان اولین تهدید تلفن همراه مشخص شده است و در سال جاری به ۱۰ حمله تروریستی Watch Guard Threat Labs در این لیست کمک کرده است.

گزارش امنیت اینترنت WatchGuard بر اساس اطلاعات فایروکس ناشناس از بیش از ۲۶،۵۰۰ دستگاه WatchGuard UTM فعال در سراسر جهان است که نماینده بخش کوچکی از پایه کلی نصب هاست. این دستگاهها در Q1 بیش از ۷ میلیون نوع بدافزار را مسدود کرده است که نشان دهنده میانگین ۲۶۶ نمونه مسدود شده توسط هر دستگاه فردی است. لوازم WatchGuard همچنین بیش از ۲٫۵ میلیون حملات در شبکه را در Q1 مسدود کرده است، که با ۱۵۶ بار بلاک در هر دستگاه معادل است.

 

نبرد امنیتی سایبری به لینوکس و وب سرورها تغییر می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *