نویسنده‌ی بات‌نت Kelihos که اوایل این ماه در اسپانیا دستگیر شده بود، در کیفرخواست هشتم خود در دادگاه آمریکا متهم شد. پیتر لواشو ۳۶ ساله اهل روسیه که با نام مستعار Severa نیز شناخته می‌شود، هفته‌ی گذشته با اتهام جرائم سایبری، کلاه‌برداری، نفوذ به رایانامه‌ها و سرقت اطلاعات و هویت کاربران دستگیر شده بود.

لواشو مسئول مدیریت و راه‌اندازی بات‌نت Kelihos است که از ده‌ها هزار رایانه‌ی آلوده تشکیل شده و برای ارسال هرزنامه مورد استفاده قرار می‌گیرند. وزارت دادگستری اعلام کرده این بات‌نت از اوایل این ماه از کار افتاده است. گفته می‌شود این بات‌نت در حملاتی برای استخراج گواهی‌نامه‌های کاربران، توزیع و ارسال هرزنامه و توزیع باج‌افزار و سایر بدافزارها مورد استفاده قرار می‌گرفت. در کیفرخواست آمده است این بات‌نت برای تبلیغ سایر جرائم سایبری و کلاه‌برداری نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

هنگام حذف، بات‌نت Kelihos یکی از بزرگ‌ترین‌ها در این عرصه بود و سال گذشته در بازه‌ی ۲۴ ساعت توانسته بود اندازه‌ی خود را ۳ برابر افزایش دهد. اوایل امسال این بات‌نت قابلیت‌هایی مانند توزیع سریع را کسب کرده و به یکی از تهدیدات بزرگ در این حوزه تبدیل شده بود. لواشو اوایل این ماه در بارسلونا دستگیر شد و در بازداشت به سر می‌برد. وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی و استرداد او به آمریکاست.

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نویسنده‎ی بات‌نت Kelihos در آمریکا متهم شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *