یک نفوذگر شروع به جنگ با گروه‌های داعشی کرده و با شناسایی ۲۵۰ حساب‌های توییتر مرتبط با این گروه، در آن‌ها تصاویری نامناسب ارسال می‌کند. WauchulaGhost نفوذگری است که با کارهای مختلفی که انجام داده شناخته می‌شود. یکی از فعالیت‌های معروف او نفوذ به حساب توییترِ دونالد ترامپ پس از مراسم تحلیف بود.

جنگ او با گروه‌های داعشی در شبکه‌های اجتماعی به گذشته برمی‌گردد و این اولین بار نیست که او به حساب‌های توییتر داعشی‌ها نفوذ کرده و شکل و شمایل حساب آن‌ها را تغییر می‌دهد. در حقیقت این نفوذگر در سال گذشته نیز به ۵۰۰ حساب توییتری متعلق به گروه داعش نفوذ کرده بود. او این‌بار با استفاده از محتوای نامناسب سعی کرده این گروه و حامیان آن را بیشتر اذیت کند.

این نفوذگر به خبرگزاری‌ها گفت: «استفاده از تصاویر نامناسب عملیات جدیدی نیست. چند چیز وجود دارد که گروه داعش از آن‌ها بسیار می‌ترسند و وحشت دارند. یکی از این موارد زنان و دیگری محتوای نامناسب است.» این نفوذگر علاوه بر تغییر ظاهر حساب‌ها، توانسته به اطلاعات دیگری از جمله آدرس رایانامه، شماره تماس و آدرس IP دست پیدا کند.

همان‌طور که اشاره شد، این نفوذگر قبلاً نیز حملاتی علیه حساب‌های گروه داعش انجام داده بود. داعش او را تهدید کرده بود که به‌خاطر این اقدامات سر او را خواهد برید. اینک شاهد هستیم که دو سال از فعالیت WauchulaGhost علیه حساب‌های داعش می‌گذرد و او صحیح و سالم به کار خود علیه این گروه تروریستی ادامه می‌دهد. بدیهی است که در سال‌های آتی نیز خبرهایی از چنین حملاتی به حساب‌های گروه داعشی از طرف این نفوذگر خواهیم شنید.

منبع: asis

درباره نماد امن

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

یک نفوذگر، ۲۵۰ حساب توییتر متعلق به گروه داعش را با محتوای نامناسب آلوده کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *