خبر تکمیلی: مدیران این شرکت از راه فیسبوک این سرقت را تایید کردند و از کاربران خود عذرخواهی کرده‌اند!
در حالی‌که بیت‌کوین در حال شکستن همه‌ی رکوردها است و با افزایش بی‌سابقه‌ی ارزش مبلغ آن در کم‌تر از ۲۴ ساعت و نزدیک به ۳۰ درصد رشد مواجه شده است (ارزش آن به بیش از ۱۶ هزار دلار رسید)، نفوذگران در تلاش هستند از هر روشی برای نفوذ به سامانه‌های این ارز مجازی بهره ببرند.
این بار نوبت NiceHash یکی از بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات استخراج این ارز مجازی بوده است. به نظر می‌رسد نفوذگران موفق به سرقت ۴۷۰۰ بیت‌کوین (مبلغی بالغ بر ۷۰ میلیون دلار) از NiceHash شده باشند.
شرکت NiceHash در سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرد و خدمات ابری با هدف استخراج ارز ارائه می‌کند. در واقع افراد زیادی در سراسر دنیا قدرت پردازنده‌های خود را در این بستر به اشتراک می‌گذارند تا توان آن‌ها در استخراج بیت‌کوین به کار گرفته شود. گفتنی است با استفاده از یک پردازنده‌ی حتی قدرتمند نمی‌توان به هیچ وجه ارز مجازی استخراج کرد اما با روی هم رفتن قدرت پردازنده‌ها امکان استخراج ارز فراهم می‌شود.
اکنون NiceHash گزارش داده است که وب‌گاه این شرکت یک حمله‌ی سایبری را تجربه کرده است و نفوذگران مبالغی را از کیف پول مشتریان به سرقت برده‌اند.
این شرکت جزییات بیش‌تری را ارائه نکرده است اما خدمات خود را به صورت موقت از حالت برخط خارج کرده است. این شرکت حتی اشاره‌ای به مبلغ سرقت شده نداشته است، اما برخی مشتریان آن‌ها با بررسی یک کیف پول متوجه شده‌اند که مبلغ ۴۷۳۶ بیت‌کوین به این کیف پول منتقل شده است که عددی بیش‌تر از ۷۰ میلیون دلار یا ۳۰۰ میلیارد تومان است!

شرکت NiceHash گزارش داده است که در حال بررسی این موضوع است و با مراجع قانونی برای شناسایی مجرم احتمالی همکاری می‌کند. هنوز مشخص نیست که آیا این شرکت مبالغ سرقت شده به مشتریان خود را پرداخت می‌کند یا خیر.
این اولین بار نیست که یک شرکت مربوط به ارز مجازی دچار رخنه‌ی امنیتی شده است، ماه گذشته بیش از ۱۶۰ میلیون دلار اتریوم برای همیشه از بین رفت و در ماه جولای سال جاری نزدیک به ۳۲ میلیون اتریوم سرقت شده بود.

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

منبع: asis

درباره نماد امن

“نماد امن” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

۷۰ میلیون دلار بیت‌کوین به سرقت رفت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *