امید است پس از شیوع بدافزار های NotPetya و WannaCry، شرکت ها از نصب بروزرسانی ویندوز سیستم های خود که آسیب پذیری های SMB را پوشش می دهد (شامل بهره برداری از EternalBlue و EternalRomance ) اطمینان حاصل کنند.

بهره برداری از این آسیب پذیری ها در حال حاضر عملا برای هکر ها در دسترس است که ممکن است بخواهند از آنها استفاده کنند و حفاظت از سیستم ها علیه آنها باید برای هر سازمانی یک اولویت باشد.

اما در حالی که سازمان های بزرگتر ممکن است یک بخش فناوری اطلاعات داشته باشند که اطمینان از رفع مشکل سیستم هایشان پیدا کنند، سازمان های کوچک  ممکن است ندانند که از کجا برای رفع آسیب پذیری اقدام کنند.

آیا سیستم های شما آسیب پذیر است؟

اینجا جایی است که Eternal Blues، یک اسکنر آسیب پذیر EternalBlue، با یک کلیک ساده و آسان برای استفاده می تواند مفید باشد. این اسکنر توسعه یافته توسط Elad Erez بعنوان یک پروژه خصوصی می باشد که به کاربران می گوید آیا سیستمشان آسیب پذیر است یا خیر.

این ابزار از آسیب پذیری استفاده نمی کند، بنابراین نمی تواند برای نصب حملات استفاده شود. این ابزار عمدتا برای کسانی است که تیم امنیت / IT ندارند و یا نمی دانند چگونه می توانند با این آسیب پذیری برخورد کنند.

 در واقع، توسعه دهنده نرم افزار می گوید که این ابزار را در شبکه های واقعی آزمایش کرده و چندین آسیب پذیر را در اکثر آنها پیدا کرده است. با این حال، او خاطرنشان می کند که این یک ابزار «بدون تضمین » می باشد.

Eternal Blues: یک اسکنر رایگان آسیب پذیری EternalBlue

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *